3D FDM Філамент Пластик

Філамент / Пластик - для FDM 3D Принтері

Компанія "HD Systems" зараз НЕ продає філамент (пластикову нитку) для FDM 3D принтерів.

Придбати філамент (пластикову нитку / діаметр: 1.75mm) для FDM 3D принтерів, Ви можете в роздріб за низькою ціною безпосередньо у таких українських спеціалізованих виробників витратних матеріалів для 3D принтерів:

https://monofilament.com.ua

https://3dfilament.com.ua

https://u3df.com.ua

https://3dplast.biz

https://dasplast.com

У них у продажу є дуже великий асортимент 3D пластику різних типів:
PLA, ABS, PETG, Polycarbonate, Wood, Metal, TPE, TPU, TPC і т.п.

Ви можете самі в процесі порівняльних тестів визначити для себе, які саме 3D пластики (виробник і марка) будуть давати кращу якість за прийнятною ціною для Вашої конкретної моделі 3D принтера.

PLA тип пластику - це найбільш безпроблемний і простий для друку, популярний і сучасний тип пластику, який не вимагає нижнього підігріву (або можна з підігрівом 45-60 °C), невисока температура плавлення пластику під час друку
(190-220 °C), і НЕ коробиться від перепаду температур під час друку.
Крім того, "PLA" пластик при друку майже зовсім не пахне, на відміну від наприклад "ABS" пластику, який при друку видає відчутний неприємний запах.

ABS тип пластику - застарілий, і його НЕ рекомендується використовувати для звичайного друку, оскільки він досить капризний: потрібне використання нижнього підігріву друкарської платформи на досить високій температурі (95-110 °C), висока температура плавлення пластику при друку (220-250 °C), а також при друку об'єктів висотою більше 2см потрібна закрита термостабільна друкована зона (закритий корпус принтера), для поступового повільного остигання фігури, інакше фігура з ABS пластику при охолодженні коробиться і розшаровується.

PETG (CoPET) тип пластику - це новий тип пластику, що набирає популярності в середовищі 3D друкарів. За своїми властивостями PETG представляє щось середнє між PLA та ABS. Загалом PETG не особливо примхливий у друку, але параметри друку під нього на конкретному 3D-принтері все-таки доведеться підбирати з особливою ретельністю.

Інші типи пластиків для FDM друку (Polycarbonate, Wood, Metal, TPE, TPU, TPC і т.п.) - є вузькоспеціалізованими (підвищеної міцності/підвищеної гнучкості, м'якості/імітація дерева/імітація металу). Для якісного друку такими екзотичними типами пластику потрібно ретельне підстроювання параметрів друку, або ще й заміна рідного друкуючого сопла на спеціальне сопло підвищеної міцності, стійке до друку абразивними пластиками.

Порівняння характеристик різних типів пластиків для 3D друку наведено за цими посиланнями:

Wikipedia - 3D Printing Filament

Simplify3D - 3D Printing Materials Guide

All3DP - The Ultimate Filament Guide
Приховати фільтр товарів